Chuyển tới nội dung
Trang chủ » [Top] 176 Kahya Resort Aqua & SPA hotell (Antalya, Türgi)

[Top] 176 Kahya Resort Aqua & SPA hotell (Antalya, Türgi)

Du ser emneartiklen [Top] 176 Kahya Resort Aqua & SPA hotell (Antalya, Türgi), som er udarbejdet af os fra mange kilder på internettet

Resort Victoria Phan Thiết
Resort Victoria Phan Thiết

Alanya

130 km kaugusel Antalyast asub meeldiva miljööga Alanya. See Vahemere kuurort paikneb Tauruse mägede nõlval. Alanyat ümbritseb hulk tsitrus- ja banaaniistandusi. Kuurortlinn ahvatleb puhkajaid oma pehme lähistroopilise kliimaga. Kaunis sadam, valge liivaga rand, helesinine vesi ja otse merre laskuvad Tauruse mäed moodustavad harmoonilise ja silmale kauni terviku.

Rooma imperaator Marcus Aurelius kinkis oma armastatule Kleopatrale pulmadeks Alanya – küllap on see paik siis tõesti nõnda eriline. Kleopatrale olevat Alanya väga meeldinud – ta olevat siin palju aega veetnud, vahutavates merelainetes supelnud. Üks ilusamaid, peene, valge liivaga Alanya randu kannab Kleopatra nime.

Alanya on kuulus oma uhke kaljuse mäeharja poolest, mille tippu kroonib XIII sajandil Alaeddin Keykubati poolt ehitatud ja siiani suurepäraselt säilinud kindlus. See on Türgi seldžukkide ainus säilinud kindlus maailmas. Ehitist ümbritseb 6,5 kilomeetri pikkune kaitsemüür, mis on üks pikimaid terves Türgis.

Mäe jalamil asuv Alanya vanalinn kutsub külastajaid jalutama oma kitsastel tänavatel, terrassidel paiknevad kohvikud ja tavernid aga meelitavad turiste sealt avanevate hunnitute vaadetega nii päevasele kui ka öisele linnale. Alanya keskel on terve rida taskukohaseid kahe- ja kolmetärnihotelle, kus peatudes saab hõlpsasti linna elurütmiga ühte sammu astuda. Siinne paljude atraktsioonidega veepark pakub suurepärast võimalust puhkamiseks tervele perele. Augustikuus Alanyas toimuvad rahvusvahelised folkloorifestivalid ning Jazz festival septembris muudavad linna meeleolu veel ülevamaks.

Kemer

Müüt Kemeri nime päritolust on üle võetud Homeroselt, kelle väitel elas selles kandis tuldsülgav kitse keha, lõvi pea ja draakoni sabaga olevus kimäär. Antalya kesklinnast 42 km kaugusel asuvat väikest kuurortlinna Kemerit ääristavad ühelt poolt männimetsadega kaetud mäed ja teiselt poolt Vahemere kristallselge vesi.

Kemeri kiviklibulisi suplusrandu ümbritsevad männi- ja oliivipuud ning palmiistandused. Sellesse kuurortlinna sõidab kokku palju purjelaevu ja jahte – Kemeri jahisadam on üks suuremaid Türgis, siia mahub ankrusse seisma kuni 180 täisvarustusega laeva.

Kemeri kaasaegsed hotellid hoolitsevad külastajate tervisliku ja muretu puhkuse eest mererannas. Veespordihuvilised leiavad siit endale kindlasti mõne köitva veespordiala, millega tegeleda. Kemer on väga populaarne koht lainelaudurite ja teiste veespordiharrastajate seas. Lähedal asuva Olympose jalamil saab nautida igavesti põlevat tuld ning kuulata tuhandeid müüte ja legende kohalikest kangelastest.

Side

Vana-Kreeka keelest tõlgituna tähendab linna nimi „granaatõuna“, mis sümboliseerib viljakust. Eeldatakse, et see linn oli asutatud kolonistide poolt ja kunagi, olles suur orjakaubanduskeskus, oli tuntud kõige ilusamate orjataride poolest, kelle järgi rändasid siia kaupmehed kogu maailmast.

Praegu on see väike kuurortlinn, mis asub Vahemere ääres, riigi lõunaosas, 75 km kaugusel Antalyast, Türgi ühe vanima asula (Sida) lähedal. Side’le lähenedes on näha akvedukte ja vanu linnamüüre. Võimsad amfiteatri varemed, II sajandil ehitatud Apollo ja Athena templid panevad hämmastama oma suursugususe poolest.

Tänapäeva Side on elav ja kaasaegne kuurort, laiade liivarandade ja moodsate hotellidega. Kuurort on nagu vabaõhumuuseum, mis on unikaalne ja tuntud üle kogu Türgi ja meelitab seega palju turiste. Suveniiripoekesed, kaubandus, meelelahutuskeskused, diskoteegid, ööklubid, kohvikud ja kalarestoranid, mis asuvad kohe mere ääres, on oma klientide vastu alati külalislahked.

Lara

Antalya kesklinnast 20 km kaugusel asuv Lara on kiiresti arenev ja kasvav kuurort. Seda linna kutsutakse ka Türgi uueks Antalyaks. Lara suured ja ainulaadse ehitusstiiliga hotellikompleksid meelitavad külastajaid ligi avarate liivarandade, paljude erinevate teenuste ja väga heade meelelahutusprogrammidega nii suurtele kui ka väikestele puhkajatele.

Kuurortlinna eeliseks on, et populaarsed külastuskohad asuvad sellele väga lähedal – Lara naabruses asuvad antiikmälestised, veepargid ja kaubanduskeskused. Lara liivarannast ida poole jalutades jõuate Dudeni jõe suurejoonelise joani. Kuurortlinna ümbritsevad lummavalt kaunid mäemassiivid.

Belek

Belekisse on koondunud Türgi ranniku kõige luksuslikumad ja moodsamad hotellid. Belek on ideaalne paik spordi ja aktiivse puhkuse armastajatele – siin on võrkpalli-, jalgpalli- ja tenniseväljakud, basseinid ning regiooni suurim (18 auguga) golfiväljak. Belekit iseloomustavad meeldiv atmosfäär, huvitav arhitektuur, muistsete aegade hõng, idamaa turgud ja arheoloogia.

Lõputute liivarandade kõrval on selles Türgi kuurortlinnas terve rida viimaste tehnikanõuete järgi ehitatud ja sisustatud hotelle. Kõige enam on Belekis nelja- ja viietärnihotelle. Kuurorti ümbritsevad männi- ja oliivisalud ning palmiistandused. Belek sobib suurepäraselt puhkamiseks ka neile, kes soovivad külastada ajaloolisi paiku – kuurordi lähedal asuvad iidsed linnad Perge, Aspendos ja Side.

Antalya

Antalya piirkonda peeti ennemuiste kõigi müstiliste tähenduste keskuseks. Tänapäeval on Antalya nii-öelda Türgi „Riviera”. Antalya kuurortpiirkond on laialt tuntud oma kõrgeklassiliste hotellide, spordikomplekside, ööklubide ja peenete poodide poolest.
Antalya on kirev ja rõõmsailmeline tänapäeva kuurort, mis on ühtaegu säilitanud oma ajaloolise atraktiivsuse. Selle linna ajalugu on seotud suure hulga müütide ning kadunud tsivilisatsioonide saladustega. Türgi lõunaosas imekauni lahe kaldal asuv Antalya oli kunagi Rooma impeeriumi üks tähtsamaid keskusi.
Antalya on tänapäeval üks tuntumaid turismilinnu Türgis. Külastajaid meelitavad siia võrratu vanalinn sadamasse viivate kitsaste tänavatega, lisaks mošeed ja linna kohal hõljuv muistne atmosfäär. Antalya on rikas ajalooliste mälestiste poolest: siin on suurepäraselt säilinud iidne linnamüür ja XIII ehitatud 38 meetri kõrgune minarett. Linna üks vanim mälestis on Hadrianuse dekoratiivsed marmorväravad, mis ehitati 130. aastal pKr Antalyat külastanud Rooma imperaatori Hadrianuse auks. Antalya muuseum on üks kuulsamaid arheoloogiamuuseume terves maailmas.
Piki Antalya rannaäärt on mitme kilomeetri ulatuses hotelle. Paljude turistid peavad Antalya Türgi parimaks kuurordiks. Antalya on puhkamiseks tõeline paradiis imekauni looduse rüpes.

Okurcalar

Okurcalar asub 30 km kaugusel Alanyast läänes ning on reisijate seas hästi tuntud oma liivarandade poolest. Okurcalar asub Vahemere ja Tauruse mägede vahel, mis ümbritsevad linna maalilise loodusega. Okurcalar on kasvav linn. 2008. a. avati 450 kauplusega Alara Grand Bazaar turg. Kõikjal leidub restorane ja ööklubisid.
Okurcalari ühe kõige populaarsema hotelli Gardeina Beach ees asub ka üks väike saar.

Manavgat

Manavgati linn, mis asub Antalyast 72 km kaugusel, rajati mõlemal pool Manavgati jõge asuvale tasandikule. Linna keskus asub Vahemere kaldast 4 km kaugusel. Linna põhjaosa piirneb kaunite metsadega kaetud Tauruse mägedega. Läbi linna voolav Manavgati jõgi annab tasandikule viljakust ja rikkust. Manavgati kosk ja selle delta on linna tähtsaimad looduslikud huviväärsused.
Teisteks lõunaregiooni looduskauniteks paikadeks on Sorguni mets oma mändidega ja “Titreyengöl”-i järv, mis tekkis Manavgati jõe suudme täitnud üleujutustest.
Manavgati jõe põhjaosas asuvad Oymapınari järv ja Manavgati tammid. Tammid ja nende ümbrus on eriti kaunis. 2500 m² pindalaga Manavgati tasandik on Antalya provintsi kõige viljakam tasandik ning sobib puuvilla, nisu, odra ja 45 erinevat liiki puu- ja köögivilja kasvatamiseks.

Kargicak

Alanyast 15 km kaugusel asuv Kargicak pakub puhkajaile kõike alates rannamõnudest kuni põneva kohaliku kultuurini. Rannikul ootab teid katkematult kilomeetrite pikkuselt kulgev kuldse liiva riba, seega leiab igaüks enesele meelepärase koha supluseks ja päevitamiseks. Sarnaselt paljudele teistele Türgi kuurortidele, pakutakse siingi võimalusi erinevate veespordialadega tegelemiseks.

Bogazkent

Antalya lennujaamast 20 kilomeetrit idasse suundudes leiame Bogazkent‘i – reisisihtkoha Türgis, mis sobib kõige erinevamate huvidega turistidele. Bogazkent paikneb kahe antiikse linna – Aspendose ja Perge – muljetavaldavate varemete vahelisel alal. Aktiivse puhkuse eelistajatel on siin tõesti suur valik: pakutakse võimalusi tegeleda mitmete vabaõhuharrastustega nagu ratsutamine, purjetamine, kalastamine, kardisõit, kärestikuparvesõit, rattasõit ja palju muud. Veemõnude nautlejatele on olemas veepark ning loomulikult saab mere ääres tegeleda mitmete ranna- ja veespordialadega. Puutumatud liivarannad ei meelita kohale ainult puhkajaid, vaid ka merikilpkonni, kes käivad siin igal suvel munemas.

Se mere information relateret til dette emne her: kahya resort & aqua

Du er nu færdig med at læse emneartiklen [Top] 176 Kahya Resort Aqua & SPA hotell (Antalya, Türgi) leveret af Trungtambaohanhpanasonic.net. Tak for din tillid.

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *